Słyszałaś o Tummy-Tub ?

Genialny, rewelacyjny produkt – taka opinia krąży w gronie użytkowników Tummy – Tub. Jest to wiaderko do kąpieli niemowląt, które z pewnością zastąpi dużą i nieporęczną wannę . Specjalnie wyprofilowane kształty zapewniają poczucie bezpieczeństwa i bliskości, tak jak w brzuszku mamy.
Korzyści stosowania Tummy – Tub:

  • pozycja embrionalna, ciepła woda, bliski kontakt, otulenie i dotyk ścian wiaderka imitują warunki płodowe;
  • pozycja z przykurczonymi rączkami i nóżkami rozluźnia brzuszek dziecka, ułatwia wydalenie gazów i zmniejsza częstotliwość kolek;
  • zajmuje mniej miejsca niż tradycyjna wanna niemowlęca – idealne w transporcie;
  • jest poręczne i bardzo lekkie;
  • ekonomia – zużywasz mniej wody;
  • wykonane z miękkich, przyjaznych dziecku materiałów wolnych od związków toksycznych.

W jaki sposób kąpać niemowlę ?

Do pierwszej kąpieli w wiaderku Tummy- Tub podeszłam z lekką niepewnością. Syn do tej pory nie lubił tradycyjnej kąpieli. Mimo podtrzymania główki, próba położenia dziecka w wannie kończyła się wybuchem płaczu. Aktualnie gdy wiaderko na dobre zastąpiło wysłużoną wanienkę, wspólne kąpiele stały się wesołą zabawą i higieną przed snem. Dokładnie tak jak warkot pracującego silnika samochodowego, tak zmiana pozycji podczas kąpieli na półsiedzącą uspokaja dziecko i sprawia że kąpiel jest miłym doświadczeniem.
Napełnij wiaderko ciepłą wodą do poziomu szyi siedzącego dziecka. Podchwytem na wysokości uda chwyć dziecko, a drugą ręką podtrzymuj okolice stawu barkowego z głową. Ostrożnie umieść niemowlę w wiaderku. Po posadzeniu na dnie wyjmij rękę i podtrzymuj tylko główkę.

Do kiedy można korzystać z wiaderka ?
Doświadczenia rodziców pokazują, że wygodnie można kąpać również półtorej roczne dzieci. Wystarczy zwrócić uwagę na moment, kiedy dziecko przestaje się wygodnie mieścić w wiaderku.

Czy wiaderko Tummy – Tub jest bezpieczne?
Obawiasz się, że w trakcie kąpieli wiaderko się przewróci, maluszek wypadnie, a Twoja łazienka zmieni się w brodzik dla dzieci ? Jest ono wyposażone w antypoślizgowe dno – co zapewnia stabilizację w trakcie użytkowania. Nie grozi Ci basen w domu.

Połączenie masażu niemowląt i kąpieli:
Zakończeniem masażu shantala może być kąpiel w wiaderku. Zarówno masaż jak i wiaderko stymulują zmysł dotyku. Kontakt z jego ścianami zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Po kąpieli zrelaksowane dziecko zaśnie jak aniołek.